Žirmūnų psichikos sveikatos centras

Yves Dalpe „Neištikimybė nėra banali“

Žirmūnų psichikos sveikatos centro naujienos

Vertimas iš prancūzų kalbos, išleista UAB „Baltų lankų“ leidybos 2009 m.

„Mano tikslas – ištirti sudėtingą neištikimybės pasaulį, o ne badyti pirštu į žmones, į kuriuos žiūrima kaip į nusikaltusius moralei. Vis dėlto apie neištikimybę aš noriu kalbėti ne atlaidžiai, o remdamasis savo profesine patirtimi, kiek įmanoma objektyviau. Svarbiausias šios knygos uždavinys – suteikti žinių žmonėms, išgyvenantiems santuokos krizę dėl neištikimybės, ir pagalbą teikiantiems santykių specialistams. Tam tikromis sąlygomis iš tokios krizės daug ko galima pasimokyti ir ją įveikti. Siūlau pasigilinti į tai visiems kartu“ – sako įžangoje Yves Dalpe, Kanadoje dirbantis psichologas ir klinikinis seksologas.

Citata iš psl. 90:

„Kokie poros santykiai susiklosto, paaiškėjus sutuoktinio neištikimybei? Apgaudinėjamam žmogui kyla didelė pagunda save laikyti vien neištikimo sutuoktinio auka. Tačiau, kadangi neištikimybė glaudžiai susijusi su nepasitenkinimu santuoka, tenka pripažinti, kad partnerių santykiai nėra geri. Abu sutuoktiniai atsakingi už prastą santykių dinamiką.

Dar viena apgaudinėjamo žmogaus tykanti pagunda – apkaltinti svetimautoją įvairiomis patologijomis, save paliekant nuošalyje. Pavyzdžiui, apgauta žmona gali skųstis, kad ištekėjo už narciziško vyro, – tarytum būtų ištraukusi nesėkmingą loterijos bilietą. Tačiau sutuoktinis pasirenkamas neatsitiktinai. Patys to nesuvokdami, mes renkamės tokį sutuoktinį, kuris maždaug atitinka mūsų prisitaikymo lygį. Kitaip tariant, vieno sutuoktinio asmenybės sutrikimas paprastai būna tokio pat masto kaip ir kito sutuoktinio.“

Šioje knygoje atskleidžiama daugybė neištikimybės veidų ir jos psichologinių motyvų. Išties, svetimavimo faktas skamba banaliai, bet žmonių santykiai daug painesni: kartais ryšiai už santuokos ribų kaip tik leidžia ją išlaikyti, o kartais – tik tokiu vieninteliu būdu pranešti sutuoktiniui, kad santuoka žlugo… Knygoje pateikta daug psichologinio konsultavimo pavyzdžių, kurie gyvai iliuostruoja psichologinius teiginius, daro juos suprantamus daugeliui žmonių. Galbūt tai galėtų būti padrąsinimas kreiptis į psichologus, psichoterapeutus pagalbos, kai šeimoje iškyla krizė?
SKIRTINGOS SPALVOS 10 LAIDA - Justės Arlauskaitės-Jazzu istorija (savižudybių prevencija)
16 birž., 2023
Socialinė iniciatyva Skirtingos Spalvos pristato dešimtąją laidą ir jos pašnekovę – Justę Arlauskaitę-Jazzu. Šioje laidoje žinoma atlikėja kalbėjo apie emocinę sveikatą ir savižudybių prevenciją Itin atvirame pokalbyje Justė pasidalijo įvairiomis gyvenimo patirtimis apie santykius su žmonėmis, vaikystėje išmoktas pamokas, ilgai trukusią kovą su priklausomybėmis, panikos atakomis, kelionę sveikimo link ir iš naujo užgimusią Justę, kuomet ant rankų pradėjo sūpuoti savo sūnų Majų. Kaip ir pati Justė laidos metu atviravo, kad gyvenime atlikėja save suprato kaip balsą, o kai jį staiga prarado, nebematė tikslo toliau gyventi, jautėsi nereikalinga nei sau, nei kitiems. Užtruko laiko save susirinkti ir suprasti, kad Justė nėra tik apie balsą. „Pradėjau remtis į kitus žmones, ieškoti pagalbos, kurios nėra gėda ieškoti, tai yra drąsa prašyti pagalbos ir eiti šviesos link“, – atvirauja Justė.
EPA 2023
05 bal., 2023
Kovo 25-28 dienomis Paryžiuje vyko 31- asis Europos psichiatrų kongresas, kuriame dalyvavo du gydytojai psichiatrai iš mūsų centro. Daug naujų tyrimų, gydymo metodų. Kiekvieną dieną buvo skaitoma po 2 pranešimus apie ADHD. Europoje šiam sutrikimui pastaruoju metu skiriamas didelis dėmesys.
27 vas., 2023
Scientists have made a startling discovery. According to a new study researchers presented at the 35th Annual European College of Neuropsychopharmacology in Vienna, certain anti-depressants can cause drastic changes in the brain. In fact, they may even be able to rewire brains affected by major depressive disorder. Major depressive disorder, or MDD as I’ll refer to it from here out, is a mental health disorder that is characterized by persistent depressing moods, dark thoughts, and a general loss of interest in any activities. It can cause major impairment in the daily lives of people affected by it. Now, though, we may be able to treat it by using certain anti-depressants to change how the brain is wired. In the past, researchers have found that anti-depressants and even behavioral therapy and electroconvulsive therapy just don’t work for everyone that suffers from MDD. However, a group of researchers in Germany are now claiming that anti-depressants can change the brain structures themselves. However, they aren’t sure how long those changes will remain. Past studies have found that serious bouts of depression are often associated with a change in the volume of gray matter and white matter found within the brain. Each type of brain matter is associated with different functions of the body, and any changes in them can drastically change how our brains react. As such, being able to change the brain’s structure with anti-depressants is huge.
Share by: