+370 672 54232,
+370 604 14591 | Žirmūnų g. 67A, Vilnius
Konsultacijos metu analizuojama paciento būklė, nustatomas problemos dydis ir individualiai parenkamas pagalbos būdas. Taikomas kompleksinis gydymas, teikiama psichoterapinė pagalba ir medikamentinis gydymas.
Respublikinis priklausomybės ligų centras, vykdydamas Europos Sąjungos paramos projektą „Priklausomybės ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo kokybės ir prieinamumo gerinimas“ (Nr. 08.4.2-ESFA-V-621), parengė „Priklausomybės nuo alkoholio ankstyvosios diagnostikos ir ambulatorinio gydymo metodiką“. Siekiant pritaikyti Metodiką Lietuvos gydytojų psichiatrų poreikiams, Metodika buvo derinama su RPLC dirbančiais gydytojais, išoriniais ekspertais ir universitetų mokslininkais.
„Gydytojai psichiatrai konsultuoja, teikia ambulatorines abstinencijos gydymo ir atkryčių prevencijos paslaugas. Tačiau pastaruosius dešimtmečius Lietuva neturėjo specialiai parengto įrankio šios praktikos kokybei užtikrinti. Priklausomybės nuo alkoholio ankstyvosios diagnostikos ir ambulatorinio gydymo metodika yra pirmasis tokio pobūdžio resursas.“, – sako Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) vadovas dr. Emilis Subata.
Metodika siekia formuoti gydytojų psichiatrų ir vaikų paauglių psichiatrų, dirbančių ambulatoriškai, vieningą, mokslu grįstą požiūrį į darbą su pacientais, turinčiais sveikatos sutrikimų dėl alkoholio vartojimo, padidinti jų kompetenciją teikti pacientų lūkesčius ir poreikius atitinkančias, kokybiškas ambulatorinio gydymo paslaugas. Metodika suplanuota kaip įrankis gydytojams, kurioje jie lengvai surastų pagrindines mokslines nuostatas, ir skatintų išsamesniems savarankiškiems mokslo rezultatų ir klinikinės praktikos tyrinėjimams.
Metodikoje yra apžvelgiama tik medikamentinis alkoholio priklausomybės gydymas. Bet pasaulinėje praktykoje taikomi ir psichosocialinė reabilitacija, ilgalaikis gydymas reabilitacijos centruose, psichoterapinės intervencijos, taip pat ir šeimų psichoterapija, hipnotinės technikos, bei dabar pradėta taikyti gydymui transkranialinė elektrostimuliacija, kurią pradėsime taikyti ir mūsų centre. Apie tai bus kalbama kituose straipsniuose.
Metodiką galite atsisiųsti
čia
Pacientas išgerdavo nuo penkių iki šešių viskio taurių per dieną. Šis kiekis buvo geriamas jau dešimt metų. Jis bandė viską, ką galėjo, bet nesėkmingai, kad atsikratytų priklausomybės. „Man paskirti vaistai nebuvo veiksmingi ir atsirado šalutinių poveikių, dėl kurių tęsti gydymą buvo neįmanoma. Dabar jis išbando eksperimentinį gydymą Nantės ligoninėje - tanskranialine elektros stimuliacija. Šiandien yra pirmoji gydymo diena. Gydytojas pateikia dangtelį, pagamintą iš neopreno ir pritvirtintą prie stimuliacijos dėžutės. Du elektrodai per šlapią kempinę liečiasi su kaukole, kad elektra gerai praeitų. „Prašau, pasakyk man, kaip jautiesi“, - prašo gydytojas. Tada jis patikrina, ar signalas priimamas gerai. Kovodama su priklausomybėmis, Nantės klinika naudoja metodą, kurį sudaro transkranialinė elektros stimuliacija. Elektrodai nėra implantuojami į kaukolę, bet dedami ant paviršiaus. Elektrinė stimuliacija siunčiama į prefrontalinę žievę - zoną, kurioje, kaip manoma, yra priklausomybės centrai. Į šią zoną siunčiamas mažas 1–2 amperų impulsas. Ne daug, bet pakankamai, kad būtų pakeista elektrinių trūkumų turinčių neuronų veikla. Gydytojas spaudžia kempines, kad gerai stimuluotų neuronus. Paprastai gydymas trunka tik 15 minučių, tačiau pirmą kartą paciento gydymo trukmė tik kelios minutės. Nėra jokios operacijos, bendros anestezijos. Po gydymo pacientas grįžta namo kaip ir po visų gydymų ligoninėje. „Specifinio pojūčio, pasak paciento, nėra, nėra nei gero, nei blogo jausmo. Jei gydymas bus sėkmingas, būsiu labai laimingas “. Šis pacientas neseniai atrado laimę. Priklausomybė nuo alkoholio pakeitė jo kasdienį gyvenimą. Dabar jis prie terasos stalo geria tik kavą. „Išbandžiau keletą procedūrų“, - paaiškina jis. „Nebuvo vilties pasveikti. Aš nebevaldžiau situacijos “. Neurostimuliacinį gydymą jis atrado prieš kelias savaites. Dabar jo priklausomybė nuo alkoholio labai sumažėjo. Dabar jis per savaitę išgeria tik 3–4 stiklines alkoholio. Prieš tai po 1 butelį per dieną. Gydymo neurostimuliacija tikslas nėra visiškai sustabdyti alkoholio vartojimą, o tik jį sumažinti. „Dabar aš daugiau sportuoju, daugiau praleidžiu laiko su šeima“, - paaiškina pacientas.
Šis metodas taip pat turėjo teigiamą poveikį kitai priklausomybei - priklausomybei nuo cigarečių. „Nenoriu nei gerti, nei rūkyti tabako. Nustojau rūkyti per naktį “. „Aš daugiau nepriliečiau nė vienos cigaretės. Be jokios kovos “. Ši technika galėtų atverti kitas perspektyvas kitoms priklausomybėms. Tai gali būti klasikinių procedūrų pakaitalas ar papildymas.
Telefonas
Registracija
+37067254232
+37060414591
Administraciniai klausimai
+370 683 57574
Visos teisės saugomos | Žirmūnų psichikos sveikatos centras, VŠĮ | Privatumo politika | Slapukų politika | Keisti slapukų nuostatas | Sprendimas: Saulės spektras