+370 672 54232,
+370 604 14591 | Žirmūnų g. 67A, Vilnius
Dauguma šia liga susirgusių patiria haliucinacijas (vieni pirmųjų šizofrenijos simptomų). Dabar įsivaizduokit, kad esate jaunas žmogus ir jums buvo diagnozuota ir šizofrenija, ir vėžys. Būtent tai, 24 metų pacientui padėjo susilpninti ligos požymius. Pacientui, kuriam diagnozuota šizofrenija ir kartu leukemija, vaistai, skirti gydyti šizofreniją, nepadėjo. Gydydami leukemiją, daktarai atliko kaulų čiulpų transplantaciją. Po transplantacijos, medikai pamatė, kad pacientui sušvelnėjo šizofrenijos eiga be jokio vaistų keitimo. Po poros metų pacientui šizofrenija vis vien pagerėjo.
Kitas atvejis. Pacientui, kurio psichinė sveikata buvo gera, diagnozuota leukemija. Jo brolis, sirgęs šizofrenija, tapo paciento donoru. Po transplantacijos, ligoniui pasireiškė šizofrenijos simptomai .
Medikai ilgą laiką manė, kad autoimuninė sistema yra kažkaip susijusi su šizofrenija. Šia liga sergantieji turi 20 autoantikūnių daugiau negu sveiki žmonės. Taip pat, gydytojai žino, kad neurologinio vystymosi sutrikimai ir motinos infekcijos yra irgi kažkaip susijusios.
Pavyzdžiui, 1964 metais, kilus raudonukės pandemijai , šizofrenijos susirgimai padidėjo net 20%. Tai buvo didžiulis šuolis aukštyn, palyginus su 1% ligonių, kuriuos kamavo šizofrenija, bet raudonuke jie nesirgo.
Nors šie eksperimentai ir atradimai dar neparodo, kaip geriau gydyti šizofreniją ir ar tikrai ši liga sietina su tam tikrais pakitimais kraujyje, bet vis tik tai pateisina teoriją, kad yra kažkoks ryšis tarp šizofrenijos ir autoimunines sistemos. Svarbu tai, kad galbūt šie moksliniai pastebėjimai pagerins šizofrenijos gydymą. Taip kartu yra ir patvirtinimas, kad psichinė sveikata susijusi su fizine sveikata.
Telefonas
Registracija
+37067254232
+37060414591
Administraciniai klausimai
+370 683 57574
Visos teisės saugomos | Žirmūnų psichikos sveikatos centras, VŠĮ | Privatumo politika | Slapukų politika | Keisti slapukų nuostatas | Sprendimas: Saulės spektras