+370 672 54232,
+370 604 14591 | Žirmūnų g. 67A, Vilnius
Dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimas (angl. attention deficit hyperactivity disorder - ADHD) yra vienas iš labiausiai paplitusių psichikos sutrikimų, kuris dažniausiai pasireiškia vaikystėje. Šiam sutrikimui ypač būdingas hiperaktyvumas ir sunkumas susikaupti.
Kas tai sukelia? Akivaizdu, kad tam yra genetinis polinkis, bet kaip tiksliai tai veikia? Kokie genai yra paveikti?
Remiantis nauju tyrimu, tas genas gali būti CDH2, jei jis mutuotų.
CDH2 yra genas, koduojantis N-kadheriną, kuris yra atsakingas už smegenų sinapsių aktyvumą ir formavimąsi. Tačiau CDH2 mutacija pakeičia šią veiklą. Tai, savo ruožtu, veikia molekulinius kelius ir dopamino lygį dviejose specifinėse smegenų struktūrose: vidurinėse smegenyse ir prefrontalinėje žievėje, kurios abi yra susijusios su ADHD sutrikimu.
Tai buvo išbandyta naudojant CRISPR, siekiant įterpti tokio tipo mutaciją į homologinius pelių genus, kurie sukėlė paveldimą hiperaktyvumą.
Šio tyrimo išvados gali padėti toliau suprasti, kaip veikia ADHD ir kaip galima jį gydyti bei valdyti.
"Moksliškai svarbu yra aiškiai apibrėžtas naujas ADHD genetinis pagrindas ir molekuliniai keliai tiek mutantinės žmogaus ląstelės, tiek pelės padermėje, turinčioje žmogaus mutaciją. Tai gali būti veiksminga pavyzdinė sistema ieškant naujų vaistų nuo ADHD“, – sakoma vieno iš autorių, prof. Ohad Birk pareiškime.
Tolesnius tyrimus inicijavo Birk komanda BGU Nacionaliniame biotechnologijų institute Negeve (NIBN).
Šaltinis: https://www.thebrighterside.news/post/israeli-scientists-uncover-the-cause-of-adhd
Telefonas
Registracija
+37067254232
+37060414591
Administraciniai klausimai
+370 683 57574
Visos teisės saugomos | Žirmūnų psichikos sveikatos centras, VŠĮ | Privatumo politika | Slapukų politika | Keisti slapukų nuostatas | Sprendimas: Saulės spektras