Žirmūnų psichikos sveikatos centras

Mokamos psichikos sveikatos priežiūros paslaugos

Mokamos paslaugos

Mokamų paslaugų įkainiai

Profilaktinių tikrinimų ir nemedicininių paslaugų įkainiai

Jei dėl asmens, kuris kreipėsi  dėl profilaktinio sveikatos tikrinimo, Žirmūnų PSC turi gauti informaciją apie jo įrašymą/neįrašymą į psichikos sutrikimų turinčių asmenų sąrašus iš kitos gydymo įstaigos, asmuo gali pats pristatyti pažymą arba užsisakyti pažymą ŽPSC užpildęs asmens sutikimą dėl duomenų pateikimo.

Individuali psichodinaminė psichoterapija

Psichologinis gydymo būdas, kurio metu klientas ir psichoterapeutas kalbasi reguliarių susitikimų metu
PSICHODINAMINĖ psichoterapija – psichoterapijos rūšis, kuri remiasi samprata, jog psichiką sudaro tam tikros dalys, tarp kurių visada yra konfliktas, o to konflikto sprendimas atsispindi mūsų jausmuose ir elgesyje, santykiuose su kitais žmonėmis. Didžioji žmogaus elgesį lemianti psichikos dalis yra pasąmoninga, bet nereiškia, kad niekaip nepasiekiama. Dalis pasąmomingo turinio – tai ankstesni patyrimai, jausmai, fantazijos, norai, kuriuos psichika tiesiog išstūmė iš sąmonės, nes juos buvo per sunku ištverti ar jie buvo „draudžiami“. Grąžinant tą išstumtą sąmonės dalį, žmogus labiau susipažįsta su tikruoju savimi, plečiasi jo savimonė, jis pamato galimybes keistis.

Šioje psichoterapijoje daug dėmesio skiriama vaikystės amžiaus konfliktams ir tiems būdams, kuriuos suradome jiems išspręsti, įtvirtinome ir toliau naudojame savo gyvenime . Dažnai būna taip, kad vaikiškame amžiuje sprendimo būdai yra tinkami ir padeda bendrauti, o kartojant juos suaugusiojo gyvenime – tampa trukdančiais, nors jų pats žmogus ir nepastebi. Psichodinaminės psichoterapijos metu klientas su specialisto pagalba siekia pamatyti ir suprasti, kas jam trukdo bendrauti, kelia skausmą, nusivylimą ar kitus jausmus, t.y., mokosi labiau save pažinti ir priimti. Be to, tarp kliento ir psichoterapeuto susiklosto ryšys, kuriame atsikartoja kliento santykių būdai ir sunkumai, jie vyksta „ čia ir dabar“, todėl klientas, padedamas terapeuto, gali surasti naują, lankstesnį būdą išspręsti problemą. Tęsiantis psichoterapijos procesui, sesijų kabinetas tampa saugia naujų patyrimų aikštele, kurioje klientas gali sukurti naujus savo paties ar kitų priėmimo modelius, juos įtvirtinti, o paskui išsinešti ir išbandyti savo gyvenime.

Psichoterapija gali padėti

Kai jaučiatės prislėgtas , nuliūdęs, praradęs gyvenimo džiaugsmą, nesitikintis nieko gero ateityje.
      Kai vargina savikalta, savigrauža, beprasmiškumas, abejonės savimi.
          Kai gyvenimas tampa toks sudėtingas ir beprasmis, kad norite numirti, kuriate tokius planus ar esate bandęs juos įvykdyti.
              Kai vargina nerimas – protarpinis (panikos priepuoliai) ar įvairaus sunkumo pastovi įtampa, negalėjimas atsipalaiduoti, jaudulys.
                  Kai vargina miego sutrikima.
                      Kai kenčiate nuo įvairių fobijų.
                          Kai vargina įvairūs fiziniai simptomai ( galvos skausmai, svaigimas, virškinimo sutrikimai ir t.t), kurių nepaaiškina atlikti fizinės organizmo būklės tyrimai.
                              Kai patyrėte netektį ir Jums sunku ją išgyventi.
                              Kai sužinojote apie savo ar artimo žmogaus sunkią, grėsmingą ligą.
                                  Kai jaučiate, kad Jūsų santykiai su artimais žmonėmis Jūsų netenkina – iškyla konfliktai, nesusipratimai, nutrūksta ryšiai ir tai Jus neramina.
                                      Kai norite labiau suprasti save, savo jausmus ir santykius su kitais žmonėmis.
                                      Parengė gyd. Rima Samušytė

                                      Kognityvinė elgesio psichoterapija

                                      KET
                                      Kognityvinė elgesio terapija (KET) atsirado maždaug prieš 40m., ir labai greitai išpopuliarėjo išsivysčiusiose šalyse. Pagrindinės jos greito vystymosi prielaidos yra šiuolaikinio gyvenimo tempas ir augantys žmonių socialiniai poreikiai, kurie skatina ieškoti trumpalaikės, į tikslą orientuotos terapijos, kokia ir yra KET.

                                      KET buvo sukurta 1960m. Aaron T. Beck, psichoanalitiko, pastebėjusio, kad depresijos metu klientą varginančios negatyvios mintys apie save, pasaulį ir ateitį yra nerealios ir,  pakeitus jas adaptyvesniomis mintimis, pasikeisdavo kliento emocijos ir elgesys. Labai paprasta suprasti, kad ne tragiškos situacijos ar įvykiai sukelia stresą, bet tai, ką mes apie jas galvojam ir kaip jas suprantam.  KET metu, terapeutas ir klientas, kaip vienos komandos nariai., analizuodami  kognityvinį modelį, kartu sprendžia kylančias problemas.

                                      Šiuo metu kognityvinė elgesio psichoterapija taikoma

                                      Psichikos sutrikimams gydyti: depresiją ir nerimą, valgymo, priklausomybių ir asmenybių sutrikimams gydyti, kartu su medikamentais taikoma bipolinio sutrikimo ir šizofrenijos gydymui
                                          Tam tikrų medicininių ligų  gydymui – dirgliosios žarnos sindromui, lėtinio nuovargio sindromui, hipertenzijai, nemigai, nutukimui, fibromialgijai, nekardialiniam krūtinės skausmui, vėžiui, diabetui, migrenai ir kitiems lėtinio skausmo sutrikimams.
                                              Psichologinėms problemoms – pykčiui, kaltei, bendravimo sunkumams, stresui, gedėjimui, žemai savivertei ir kompulsiniam lošimui gydyti. KET taikoma vaikų, paauglių, suaugusių, porų ir šeimų gydyme.
                                                  Skirtingai nuo kitų psichoterapijos rūšių, KET yra šviečiamoji, daugiau akcentuoja dabartį, yra konkretesnė laiko atžvilgiu ir daugiau orientuota į problemos sprendimą. Terapijos metu pacientas įgauna įgūdžių, kuriuos naudoja visą likusį gyvenimą. Šie įgūdžiai susiję su iškreipto mąstymo atpažinimu, įsitikinimų modifikavimu ir elgesio keitimu. Jie pasiekiami naudojant visą eilę įvairiausių technikų – kognityvinių, elgesio, aplinkos, biologinių, palaikančiųjų, tarpasmeninių ir eksperimentinių. Technikas terapeutas pasirenka vadovaujantis atvejo konceptualizacija, vyraujančiomis problemomis ir specifiniais  atskiros sesijos tikslais. KET efektyvumas yra patvirtintas moksliškai, remiantis atliktais klinikiniais tyrimais. Tai milžiniškais tempais progresuojanti terapija, išmokanti įveikti bet kokius gyvenimo sunkumus.
                                                  Parengė gyd. D. Pečiukaitienė
                                                  Share by: